Puchar Warty - relacja

W dniu 17 marca, jak co roku nad rzeką Wartą w miejscowości Borek koło Częstochowy odbył się kolejny PUCHAR WARTY. W zawodach spinningowych udział wzięło 145 seniorów z całego kraju, w tym liczna grupa wędkarzy reprezentującch Okręg Opolski. W zawodach udział brała też jedna kobieta pani Magdalena Ostrowska z Ozimka.
Najlepsze miejsce z Opolszczyzny zajął Nadolny Jacek z koła PZW Jedlice, który został sklasyfikowany na 22 miejscu z łączną ilością punktów 1192. Kolejne miejsce z zawodników naszego okręgu zajął Małecki Dariusz z koła PZW Ozimek, został on sklasyfikowany na 25 miejscu.
W zawodach udział brało również 8 juniorów. Drugie miejsce w tej kategori zajął Fabian Hurek z Klubu Syrenka Turawa łowiąc dwa pstrągi potokowe o łącznej ilości punktów 1134 - Fabian Hurek bronił pierwszego miejsca które zajął w roku 2012 w tych zawodach.
Nagrody wręczali między innymi Prezydent Częstochowy, oraz Prezes Klubu WKS Spiner Częstochowa.
Pani Magdalena Ostrowska zostało obdarowana upominkiem jako jedyna kobieta w tych zawodach a Fabian Hurek dodatkowo otrzymał pamiątkę jak zwykle na wszystkich zawodach wędkarskich jako najmłodszy uczestnik.