Opolska młodzież wędkarska po raz kolejny najlepsza w Polsce!

Z wielką satysfakcją pragniemy donieść, że reprezentacja naszego Okręgu, w zakończonej wczoraj III Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich, rozegranej w Stąporkowie w Okręgu PZW Kielce, zajęła zdecydowanie I miejsce. Także indywidualnie jej dwaj członkowie stanęli na podium. I tak Marek Kwieciński (kat. U-14) w sposób bezapelacyjny wygrał swoją kategorię wiekową, przy okazji stając się MVP Olimpiady, natomiast dziesięcioletni Dawid Sudot w kategorii U-12 zajął drugie miejsce, minimalnie ulegając dużo starszemu i większemu (co widać na zdjęciach) koledze z Okręgu Katowickiego. Obaj zawodnicy, jak i ich trenerzy-ojcowie, wywodzą się z Koła PZW „Małapanew" w Ozimku. Drużynę uzupełniał Jakub Surmiak z Koła PZW w Prudniku. Serdecznie gratulujemy całej drużynie, jak i jej trenerom. Zapraszamy także do zapoznania się z szerszą relacją z Olimpiady, przygotowaną przez wielokrotnego mistrza świata, guru wędkarstwa rzutowego Jacka Kuzę. W załączniku pierwsze zdjęcia jak i kompletne wyniki Olimpiady.

Wiesław Miś

Pliki do pobrania