Prośba o zgłaszanie miejsc „uwięzienia” ryb w wyniku powodzi

Okręg PZW Opole, w związku z obecną sytuacją powodziową, zwraca się z prośbą do członków Kół PZW o zgłaszanie miejsc, w których istnieje możliwość „uwięzienia” ryb. Chodzi o zatoczki, dołki i inne miejsca powstałe w wyniku rozlania się wody. Informacja powinna zawierać dokładne położenie, nazwę miejscowości oraz rodzaj miejsca (np. kanał, zagłębienie itp.).

Okręg, w miarę możliwości i dostępności do miejsc, podejmie działania mające na celu przeniesienie ryb do najbliższych wód. Akcje będą przeprowadzane wyłącznie w miejscach bezpiecznych i dostępnych, z uwzględnieniem bezpieczeństwa uczestników oraz dobrostanu ryb.

W celu uniknięcia nieporozumień organizacyjnych, prosimy o wcześniejszy kontakt poprzez email opole@pzw.pl lub bezpośrednio z Jakubem Roszukiem (tel. 694 600 281) bądź Adamem Podgórnym (tel. 604 440 595).

Wczoraj jedno z takich działań miało miejsce w rejonie Nysy, gdzie w akcji brał udział pracownik Okręgu oraz członkowie miejscowego Koła PZW. Kolejne planowane jest jutro w rejonie Paczkowa, we współpracy z prezesami Kół w Paczkowie i Otmuchowie.