Obniżenie zwierciadła wody na Zbiorniku Otmuchów

Aktualności | 2021-10-15 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informują, iż w związku z wykonywaniem dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Remont skarpy odwodnej ZW Otmuchów, przygotowanie dokumentacji projektowej”, RZGW Wrocław Zarząd Zlewni Nysa od dnia 10.10.2021 r. przystapił do obniżania zwierciadła wody w zbiorniku do rzędnej Min PP= 206,70 M Kr.

Obniżenie zwierciadła jest niezbędne do dokonania odpowiednich pomiarów geodezyjnych uszkodzeń skarpy odwodnej zbiornika.

Obniżanie poziomu wody trwać będzie około 2 tyg. do osiągnięcia ww. poziomu. Po dokonaniu pomiarów geodezyjnych zapory zbiornika (ok. 5-6 dni roboczych od osiągnięcia rzednej 206,70 M Kr) nastąpi ponowne sukcesywne piętrzenie wody w zbiorniku.

W związku z tak dużym obniżeniem poziomu wody, Zarząd Okręgu PZW Opole rozpatrywać będzie wyłączenie Zbiornika Otmuchów z uprawiania amatorskiego połowu ryb do momentu ponownego napełnienia, tak jak jest to na Zbiorniku Nysa.