Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

KOMUNIKAT

Aktualności | 2021-02-15 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

 

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi działalności Okręgowego Sądu Koleżeńskiego w sprawie zbiornika Gold, poniżej publikujemy stanowisko OSK w sprawie.

 

 

 

W nawiązaniu do pisma z dnia 25.01.2021 roku, dot. udostępnienia do wglądu pełnej dokumentacji spraw prowadzonych przez Rzecznika Dyscyplinarnego Zarządu Okręgu PZW z/s
w Opolu oraz Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, w sprawie dot. zajścia w dniu 30.05.2019 r. roku nad akwenem „GOLD” w Krapkowicach, wyjaśniamy co następuje:

Rzecznik Dyscyplinarny Zarządu Okręgu PZW z/s w Opolu,  w związku ze skierowaniem przez kol. Bogdana Partykę  zawiadomienia z dnia 12.07.2019 r., o podejrzeniu nielegalnego zarybienia w/w zbiornika, wszczął postępowanie przygotowawcze, w konsekwencji którego skierował w dniu 13.11.2019 r. wniosek o ukaranie do Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, jako właściwego względem obwinionych.

 

Okręgowy Sąd Koleżeński Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, na posiedzeniach w dn. 13.01.2020 r. rozpatrzył dwie sprawy /numer rejestru: 1/OSK/2020 i 2/OSK/2020/ i w związku z § 14 ust. 1 pkt 5 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego wydał orzeczenia wymierzające kary, przewidziane postanowieniami § 16 ust.2 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

Wydane w sprawie orzeczenia - zgodnie § 11 Regulaminu Postępowania w sprawach przewinień członków Polskiego Związku Wędkarskiego - zostały doręczone stronom, tj. Rzecznikowi Dyscyplinarnemu (który przed sądem koleżeńskim reprezentuje pokrzywdzonego w osobie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z/s w Opolu) oraz obwinionym.

 

Informujemy ponadto, iż - na podstawie § 75 ust. 1 Regulaminu postępowania w sprawach przewinień członków Polskiego Związku Wędkarskiego – obwinionemu oraz Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Zarządu Okręgu PZW  z/s  w Opolu służy prawo złożenia odwołania od orzeczenia Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, w terminie 14 dni od daty otrzymania orzeczenia wraz z uzasadnieniem.

Żadna ze stron nie skorzystała z tego prawa i nie złożyła odwołania od orzeczeń Okręgowego Sądu Koleżeńskiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu w w/w terminie.
W związku z powyższym orzeczenia nr 1/OSK/2020 i 2/OSK/2020 uprawomocniły się i są ostateczne.

 

Odnosząc się do prośby o udostępnienie wglądu i kserokopii dokumentacji w/w spraw, prowadzonych przez Rzecznika Dyscyplinarnego Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego      z/s w Opolu, wyjaśniamy co następuje:

 

Zgodnie z brzmieniem zapisu § 13 ust.1 pkt 3 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego członek Związku, z ograniczeniami wynikającymi z ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ma prawo kierować wnioski i skargi do właściwych władz i organów Związku oraz uzyskiwać odpowiedzi w terminach właściwych dla postępowania administracyjnego.

 

W konsekwencji powyższego informujemy, iż wniosek złożony przez kol. Bogdana Partykę w dniu 12.07.2019 r. został przekazany przez Prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z/s w Opolu Rzecznikowi Dyscyplinarnemu, celem podjęcia działań statutowych zmierzających do ostatecznego wyjaśnienia zdarzenia, co finalnie znalazło swój wyraz w prawomocnym orzeczeniu dyscyplinarnym, podjętym zgodnie z procedurami takiego postępowania obowiązującymi w Polskim Związku Wędkarskim.

 

Informujemy ponadto, iż zgodnie z postanowieniem §54 Regulaminu postępowania  w sprawach przewinień członków Polskiego Związku Wędkarskiego, prawo przeglądania akt sprawy – realizowane tylko w obecności członka  sądu koleżeńskiego lub osoby upoważnionej -oraz dokonywania z nich odpisów  i kserokopii (za zwrotem kosztów ich wykonania) – służy wyłącznie obwinionemu i jego obrońcy.

 

Nadto w myśl §70 pkt 5  wspomnianego Regulaminu, orzeczenia w sprawie wraz z uzasadnieniem doręcza się na piśmie wyłącznie stronom, którymi są – jak była już o tym mowa – Rzecznik Dyscyplinarny oraz obwiniony. Wskazać dodatkowo należy, iż stroną nie jest osoba lub osoby, które złożyły wniosek o podjęcie działań w sprawie.

 

W powyższych okolicznościach mając na względzie zasadę legalizmu – w świetle obowiązujących przepisów – brak jest podstaw dla udostępnienia akt sprawy (w szczególności orzeczeń zapadłych
w toku postępowania) osobom trzecim, nie będącym stronami postępowania.

 

 

OKRĘGOWY SĄD KOLEŻEŃSKI

OKRĘGU PZW W OPOLU

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (21)

 • borysek1984 Data dodania: 3 dni temu Oceń: 0 + / -

  Miałem chwilę czasu na przejrzenie tego co się u nas dzieje i jak zwykle po przyjeździe do kraju stwierdzam, że nic się nie zmieniło..Chamstwo i brak życzliwości nabrały rozmiarów Everestu. Jak sfora wilków rzucili się na faceta za to, że nie chce być obrażany. Jakiś facet mówi o covid 19, a potem mówi o jakiś kontekstach co nie przeszkadza mu wcale w dalszym braniu udziału w tej głupiej, pełnej chamstwa i ordynarności dyskusji. Inni też w słowach mało wybrednych podtrzymują dyskusję, aż chyba tylko jeden nie wytrzymuje i wali z mostu, ze nie wolno nikomu życzyć śmierci z powodu ryb. Jak człowiek to czyta to się niedobrze robi i dobrze ktoś tam mówi, że to już koniec związku. Ludzie opamiętajcie się bo to tylko hobby, a nie recepta na życie.

 • eryk1950 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  Ja mówie powaznie ze tacy jak Bogdan i Darek dali sobie by rade a zKorfantowa do Opola nie tak daleko. Zebrać jeszcze trochę kumatych i mozna robic rewolucje. Wybory niezadlugo to trzeba sprubowac.

 • bogdan1969 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  Eryk 1950 dobre trochę się uśmiałem ale dla mnie wystarczyłoby to żeby rozmawiać i słuchać tego co chcą kola bo to one dbają i tworzą tą organizację. Najgorsze jest to że wędkarze w większości w nic się nie angażują choć statut ich do tego zobowiązuje ale pominmy też to całe gadanie tych z okręgu to ze niby co zostanie uchwalone na zebraniach w kołach to nieważne bo mało ludzi na nie przychodzi A ja się pytam przecież Ci ludzie co są na tych zebraniach to w znacznym stopniu są ludzie którzy coś robią A nie jak większość ma to gdzieś głęboko. Jestem też strażnikiem społecznym i ileż to razy podczas kontroli musiałem wysluchiwac tych wiecznych narzekań na wszystko przez niektórych wędkarzy ale jak zadawalem pytanie co pan czy pani zrobiła to tylko słyszałem przecież płacę to mi się należy więc tylko polecalem statut do lektury i myślę ze tym naszym władzom też by się ta lektura przydała choć jest przestarzała ale obowiązuje pozdrawiam

 • eryk1950 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  Trochę pomyślunku i wszystko z głowy Bogdana z Korfantowa co ma doświadczenie na prezesa, Darka 63 na skarbnika bo umi robić kasę, do nich trochę innych doświadczonych, Bereta na sekretarza bo umi pisać ,sądy rozpędzić żeby nie karały nie winnych, dziadków i komuchów przegonić z pzw to będzie ryba w wodzie i wszystkie wody zrobić złap i puść. Żyć nie umierać eldorado. Takie pzw to ja rozumie. Tylko jak to zrobić.

 • beret1100 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  beret1100

  Panie Kozłowski. Mam pytanie i może pan tym razem odpowie, choć wątpię bo najlepsze co potraficie to chować głowę w piasek. Czy nie jest wam wstyd przyjeżdżać na zebrania zarządu i jak pieski jednogłośnie popierać prezesa? Czy wy nie macie swojego zdania , czy wy nie zostaliście wybrani przez swoje koła aby reprezentować ich członków i walczyć o ich sprawy. Czy na 90 wniosków 18 delegatów ma idealnie takie samo zdanie jak Prezes. Żaden z was nawet nie wstał na zebraniu na którym pana powołano i nie bronił nawet wniosków swoich kół!!! Bo tak chciało prezydium! Tacy delegaci to hańba i kupa wstydu. Gdybyście chcieli naprawdę coś zrobić pożytecznego dla naszych wód to po prostu odeszli byście. A na tym zebraniu na którym siedzieliście jak niemi ale jak było głosowanie o wasze premie na święta to nagle się wszyscy obudziliście to wyglądaliście tam jak dzieci siedzące przed mamą (czytaj Prezesem) która stoi z portfelem pod pachą bo będzie dzielić kieszonkowe. A kto się wyłamie ten będzie miał to kieszonkowe ucięte tak jak komendanci SSR za to że jeden z nich miał czelność bronić wędkarzy. Jesteście kotwicą tego związku i możecie mnie za moje zdanie sądzić tymi waszymi sądami poskładanymi z kolegów. Tylko po to te sądy macie. Całość tego co tu napisałem i to ze szczegółami opiszę w Internecie żeby ludzie widzieli kogo wybrali i co wy tam na tych zebraniach naprawdę robicie.

 • bogdan1969 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  Porobiło się bo zamiast biadolic i robić to czego wyborcy oczekują to Panowie z prezydium są najmądrzejsi i w kuluarach się z nas śmieją. Szkoda że nie ma obowiązku publikowania na stronie okręgu gdzie i jak wydatkowane ze szczegółami są środki okręgu które wpływają od wedkarzy. Wtedy by dopiero Panowie usłyszeli co brać wedkarska o nich sądzi. A na temat praktycznie każdego z obecnych i byłych zarządów okręgu to nie jedna powieść by powstala. Nie mówię tu o wszystkich bo są ludzie którzy dużo robią i im zależy ale niestety są w mniejszości. Szkoda że Ci Panowie nie biorą przykladu właśnie z członków kół którzy spolecznie i za swoje prywatne pieniądze działają i to wszystko utrzymują A Ci na górze doskonałe o tym wiedzą bez tych działaczy społecznych nic by nie bylo tylko jeden wielki syfon i puste całkowicie zbiorniki. Dla mnie niestety po tylu latach działania na rzecz związku jesteście do bani grzecznie to ujmując i jak któryś z Was się nie zgadza to niech ma odwagę napisać. Pozdrawiam Bogdan Przystawski Kolo Korfantow

 • eryk1950 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  Ale się porobiło jaja jak berety.jakieś dziadki skarżą się że ich wyzywaja i majo racje bo nieelegancko się przezywac ale tu odezwali się pokrzywdzeni przez tych dziadków. Jeden mówiże wyzywanie to krytyka w nowych czasach, drugi skarzy sie że nie pozwolono mu kosić kasy inny za cos tam ukarany a inny że chce łapac i wypuszczac. Nie ma co gadać to już chyba koniec tego związku chyba ze znajdzie się jakiś Kaczyśki i złapie towarzystwo za twarz.

 • darek63 Data dodania: 7 dni temu Oceń: 0 + / -

  darek63

  Nie był bym sobą gdybym coś tu nie napisał. A więc panie Kozłowski,będąc tylko przez chwilę prezesem okręgu ,narobiłeś niezłego szamba. Jeżeli chodzi o mnie i moje koło. Razem z na szczęście już byłym przewodniczącym OKR tym z Brzegu i jego kolegami z tej samej ekipy. Zrobiliście nam sąd kapturowy,nie mając żadnych ku temu podstaw. Zostałem ciągany przez Urząd Skarbowy. Tylko dla tego że organizowałem zawody a kasa wpływała do koła a nie do was bezpośrednio. Ja jestem czysty wy niestety nie. Nie wytrzymałem i poszedłem z tymi oszczerstwami do adwokata. Wystarczyło jedno pismo od niego, które mam do dziś a wysłałem je do rzecznika dyscyplinarnego. Odpowiedzi ani przeprosin nie otrzymałem do dziś. Ale to co przeżyłem przez kilka miesięcy nie zapomnę. Za pracę którą wtedy robiłem zostałem potraktowany jak bandyta. Pamiętam spotkanie z panem w Opolu.Niestety ale mam też złe odczucie w stosunku do pana osoby. Zapewne powiesz że to nie twoja działka była prawda ? Dla co niektórych jestem już starym dziadem, ale mam swoje zdanie i bez wulgaryzmów się grzecznie pod tym podpiszę. Dariusz Kruszewski

 • bogdan1969 Data dodania: 8 dni temu Oceń: 0 + / -

  A pan Panie Kozłowski też ma sporo za pazurami nagle znów pan zaczął się udzielać na stronie okręgu i mocno się Pan obraża sprawujących funkcję społeczne trzeba przyjmować krytykę A jeżeli się z nią ktoś nie zgadza to powinien się wypowiedzieć A nie straszyć bo to nie te czasy i nie ten ustrój jak komuś to przeszkadza to niech zrezygnuje z funkcji nikt przecież tam na siłę Was nie trzyma a może znajdą się lepsi którzy raz ze wysluchaja i porozmawiaja a nie tylko że prezydium wie wszystko najlepiej i zanim Pan odpowie to proszę się zastanowić nad tym co Pan napiszę.A teraz się dokładnie przedstawię Bogdan Przystawski Kolo Korfantow Pozdrawiam

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  Kolego Pawle! Wpis kolegi Kosidlo zmusił mnie do przejrzenia raz jeszcze umiejscowienia spornych zapisów Kolegi i skłonny jestem uwierzyć w przedstawianą przez Kolegę argumentację . Zawsze ufam ludziom i tym razem uwierzę, że nieporozumienie spowodowane było niefortunnym użyciem strasznego dziś słowa „kowid”, a i wpis umiejscowiony poniżej złożonego zdjęcia mógł być odczytany jako z nim niezwiązany. Dlatego jeżeli Kolega czuje się dotknięty za niezamierzoną przykrość przepraszam.

 • kosidlo Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Sąsiadek przyjmijmy nawet, że kolega chciał odnieść się w tym poście do zawodów to użyte słowo kowid zrozumiane zostało przez autora SWK jednoznacznie dlatego odpowiedział tak a nie inaczej przy czym kolega na uwagę co najmniej niestosowną nie reaguje. Zresztą inni koledzy w tym cytowany Lech Pilichowski zrozumieli te posty podobnie. Dlatego w przyszłości należy uważać na słowa by nie narażać się na podobne jak dzisiaj sytuacje. Dalej pozostaję w przekonaniu, że kolega jest sam sobie winien.

 • Sąsiadek Paweł Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  @kosidlo zwykle nie prowadzę polemiki z anonimami jednak słyszę się by odpowiedzieć na twój post. Wskaż mi proszę jedną moja wypowiedź szkalująca okręg lub działaczy. Moja wypowiedź cytowana i wyrwana z kontekstu przez kolegę Kozłowskiego odnosi się do konkretnego wpisu w konkretnym temacie. Sprawa szkalowania mojej osoby i manipulacji cytatami nie pozostała bez odpowiedzi zostanie w sposób odpowiedni wyjaśniona.

 • kosidlo Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Sąsiadek nie ściemniaj, że twoje słowa dotyczyło niby zwycięzcy zawodów. Twoją i SWK dyskusję podsumował jednoznacznie Lech Pilichowski
  „Panowie ja się z wami zgadzam i wiem dobrze co się nad wodą dzieje bo łowie ok. 150 razy do roku bo nad wodą mieszkam. Chodzi mi tylko o to że nie wolno życzyc śmierci z piwodu ryb ale widze że nie rozumiecue tego”. Facet bierz na klatę, przeproś i zachowaj twarz.

 • Sąsiadek Paweł Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  @Kozłowski Jerzy. Bardzo proszę szanownego kolegę jeżeli już używa mojego imienia i nazwiska do ukazania męczeństwa działacza okręgu opolskiego o precyzyjność i nie manipulowanie cytatami wyrwanymi z kontekstu. Moja wypowiedź pod postem na stronie SWK z dnia 8 grudnia pod wypisem dotyczącym niesportowego i niegodnego zachowania się zdegradowanego zwycięzcy zawodów "Paweł Sąsiadek
  Nie powinienem mówić tego głośno ale po cichu liczyłem że kowid zrobi robotę lepszą. Niestety coś nie wyszło. Pozostaje być wzorem dla młodzieży i czekać aż pewne wzorce zachowania wymrą naturalnie." nie dotyczyła żadnego z działaczy okręgu opolskiego ad persona. Drugi zaprezentowany przez kolegę cytat "SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Paweł Sąsiadek
  Trochę podobnie myślałem. Ale otrzeźwiło mnie to jak na zebraniu Zarządu Okręgu jednego który zmarł z miejsca zamieniono na kolejną siwą głowę. To się szybko nie skończy" jest spreparowany w taki sposób jakbym to ja go wypowiedział a była to odpowiedź skierowana personalnie do mnie przez Sekcja Wędkarstwa Karpiowego. Bardzo proszę o bycie precyzyjnym i niemówienie nieprawdy zawłaszcza popierając się moim imieniem i nazwiskiem. Bezpośrednio godzi to w moje dobra osobiste i na pewno zostanie wyjaśnione. Manipulacje kolegi dotknęły mnie nieco. Z wędkarskim pozdrowieniem Paweł Sąsiadek.

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 9 dni temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  My nie komentujmy , przytaczamy oficjalne wypowiedzi ze strony SWK. Komentarze pozostawiamy Państwu. Kwestionowany przez Pana fragment wygląda następująco :
  Lider wśród fanów
  Paweł Sąsiadek
  Nie powinienem mówić tego głośno ale po cichu liczyłem że kowid zrobi robotę lepszą. Niestety coś nie wyszło. Pozostaje być wzorem dla młodzieży i czekać aż pewne wzorce zachowania wymrą naturalnie.

  3
   · 
  Odpowiedz
   · 9 tyg.
  Wybrano tryb sortowania Najtrafniejsze, więc niektóre odpowiedzi mogły zostać pominięte w wyniku filtrowania.

  Autor
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Paweł Sąsiadek
  Trochę podobnie myślałem. Ale otrzeźwiło mnie to jak na zebraniu Zarządu Okręgu jednego który zmarł z miejsca zamieniono na kolejną siwą głowę. To się szybko nie skończy.

  1
   · 
  Odpowiedz
   · 9 tyg.

  Lider wśród fanów
  Paweł Sąsiadek
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  cechą wędkarza jest cierpliwość mam nadzieję że nasze głowy w oczekiwaniu nie osiwieją.


  I to był ostatni nasz tj. nyskich długoletnich działaczy PZW /czego nikt nie chciał zauważyć/głos w tej sprawie.

 • Sąsiadek Paweł Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  @Kozłowski Jerzy. Bardzo proszę szanownego kolegę jeżeli już używa mojego imienia i nazwiska do ukazania męczeństwa działacza okręgu opolskiego o precyzyjność i nie manipulowanie cytatami wyrwanymi z kontekstu. Moja wypowiedź pod postem na stronie SWK z dnia 8 grudnia pod wypisem dotyczącym niesportowego i niegodnego zachowania się zdegradowanego zwycięzcy zawodów "Paweł Sąsiadek
  Nie powinienem mówić tego głośno ale po cichu liczyłem że kowid zrobi robotę lepszą. Niestety coś nie wyszło. Pozostaje być wzorem dla młodzieży i czekać aż pewne wzorce zachowania wymrą naturalnie." nie dotyczyła żadnego z działaczy okręgu opolskiego ad persona. Drugi zaprezentowany przez kolegę cytat "SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Paweł Sąsiadek
  Trochę podobnie myślałem. Ale otrzeźwiło mnie to jak na zebraniu Zarządu Okręgu jednego który zmarł z miejsca zamieniono na kolejną siwą głowę. To się szybko nie skończy" jest spreparowany w taki sposób jakbym to ja go wypowiedział a była to odpowiedź skierowana personalnie do mnie przez Sekcja Wędkarstwa Karpiowego. Bardzo proszę o bycie precyzyjnym i niemówienie nieprawdy zawłaszcza popierając się moim imieniem i nazwiskiem. Bezpośrednio godzi to w moje dobra osobiste i na pewno zostanie wyjaśnione. Manipulacje kolegi dotknęły mnie nieco. Z wędkarskim pozdrowieniem Paweł Sąsiadek.

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  Zamiast polemiki :
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  tocS6p sotnnySfncgszodrnueiirad  ·
  Kiedy na samej górze pod przykrywką pięknych haseł działacze robią skok na kasę. Kiedy działacze Okręgowi zamiast łączyć dzielą i kombinują. Kiedy na jaw wychodzi że zwykłe komuchy robią nas na grubą kasę. Wtedy wędkarze mają dość i zaczyna powstawać co raz więcej tego typu pomysłów. Powiem szczerze że w Opolskim również coraz więcej ludzi mówi o oderwaniu się od PZW i założeniu stowarzyszenia. Jeżeli nasze wody nadal będą niszczone i w coraz gorszym stanie to innego wyjścia nie będzie. Wystarczy że człowiek zobaczy jak wyglądają wody którymi opiekują się wędkarze sportowi a jak wyglądają brudne chlewy którymi opiekują się koła które chcą tylko eksploatować na maksa to co mają. Żeby zrozumieć że takie wody pujdzie bardzo szybko powyciągać z pod rządów PZW. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=274  Andrzej Dmytrów
  Tu nie ma przypadków . Gazeta milicyjna..W SŁUŻBIE NARODU....stała się poczytnym pismem wędkarskim.. PZW stało się spokojną przystanią dla różnej maści esbeckiej zarazy i czerwonej zgnilizny....
  Lucjan Sliwa
  Precz z sitwą! Czas na zmiany... Trzeba rozgonić tę mafię na cztery wiatry!
  Piotrek Blaut
  A z tym idiotą z komisji Rewizyjnej tobjabjuz sobie sam porozmawiam
  Paweł Pokrywczyński
  Słuszna racja!!! Rozp....lą wszystko!!! Dziadki!!!
  Andrzej Dmytrów
  Bo jebnę chyba ze śmiechu. Szczygielski w komisji do spraw wód Złów i Wypuść. Jako kto zapytam? Koleś który doprowadził do dewastacji pięknego, dzikiego zbiornika Gold. Zrobił karpiarzy ze swojego koła w h....a obiecując złote góry by później zrobić nikomu niepotrzebne boisko na brzegiem i parkingi dla samochodów miejscu najatrakcyjniejszych miejsc do biwakowania, bezpośrednio nad wodą a to wszystko po to, by wypędzić karpiarzy znad wody. Kto znał akwen Gold to wie o czym piszę. O wyciętych, dorodne drzewa
  Lucjan Sliwa
  Precz z sitwą! Czas na zmiany... Trzeba rozgonić tę mafię na cztery wiatry!
  Paweł Sąsiadek
  Nie powinienem mówić tego głośno ale po cichu liczyłem że kowid zrobi robotę lepszą. Niestety coś nie wyszło. Pozostaje być wzorem dla młodzieży i czekać aż pewne wzorce zachowania wymrą naturalnie.
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Paweł Sąsiadek
  Trochę podobnie myślałem. Ale otrzeźwiło mnie to jak na zebraniu Zarządu Okręgu jednego który zmarł z miejsca zamieniono na kolejną siwą głowę. To się szybko nie skończy.
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Setki razy w tygodniu słyszę że aby w PZW było lepiej to musi umrzeć całe pokolenie. Sam tak czasem mówię. Czy jestem mordercą
  Autor
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Lech Pilichowski
  Jak byś widział to co ja ostatnio. Jak te stare dziadki rypią nas na kasę bez skrupułów. To byś ich podusił sam gołymi rękami.
  SWK Opole - Sekcja Wędkarstwa Karpiowego
  Lech Pilichowski
  Tak!!! To zapraszam za kilka dni na Opolskie zbiorniki. Jak będą się otwierały po zarybieniach. Uwierz mi że żaden kormoran, wydra czy zanieczyszczenia nie zdążą się do tych ryb dobrać. Takie dziadki wytną te ryby jeszcze przed lodem a jak nie to spod lodu byle wiosny nic nie dotrwało.

  Mateusz Brzeczek
  Dziady zostana dziadami ale rosnie mlode pokolenie miesiazy widac to najlepiej na łodziach na turawie
  Marcin Ochendzan
  Jednym zdaniem... Co za piz.... Wstyd jak cholera...


  Mariusz Kopka
  Ukamionowac
   · 

  Robert Delung
  Wypier.......ć GNOjA z ko
  Mateusz Brzeczek
  Zwiazek to beton który kruszeje gorzej z mentalnosca Polskich poławiaczy 99%wali co idzie w leb
  Piotr Żuber
  Gówno a nie związek - związek to jest między waszą gotówką a ich kasą kurwa

 • beret1100 Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  beret1100

  A może pan panie Kozłowski skoro pod koniec roku zaszczycił szeregi zarządu to podpowie nam w jaki sposób pilnuje interesu wędkarzy ? Jak pan głosował w sprawie wniosków 50 kół którym wnioski uwaliliście. Miał pan swoje zdanie ? Czy głosował tak jak szeryf kazał. A dietkę już pan od razu przytulił a premię świąteczną też ? za miesiąc nic nie zrobienia? Pan dokładnie wie co się w okręgu dzieje i jak sprawa Goldu została załatwiona. Z szacunku dla wędkarzy mógł by pan chociaż się nie odzywać.

 • sum_wasaty Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  @Kozlłowski Jerzy dlaczego pisząc tekst przekazuje kolega nieprawdę? W którym miejscu na stronie SWK jest tekst mający za złe pandemi że nie przerzedziła szeregów działaczy? Wędkarze oczekują przejrzystości, szczerości i braku koleżeństwa w rozpatrywaniu spraw zwłaszcza na szkodę wędkarzy. Wieloletni działacze widać obrośli za bardzo w tluszcz na stołkach i zapomnieli co jest ich rolą. Kolega wyjaśni jak to się stało że wszystkie wnioski kół nie zostały zrealizowane, wyjaśni również kolega fakt że mówi się o braku zmian w zezwoleniach lekceważąc wnioski i pomysły, po czym bez wiedzy zarządu koła już byłego Pruszków zmienia się status wody która koło się opiekuje? Dlaczego wieloletni działacze kłamią? Dlaczego nie ma dostępu do uchwał zarządu. Istotnie nadeszła pora by przypomnieć kolegom wieloletnim działaczom jaka jest ich misja, kogo interesy mają reprezentować i z czyjej łaski zajmują stołki. Istotnie mamy nadzieję że rzecznik, komisje zadziałają w sposób należyty.

 • beret1100 Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  beret1100

  Panie Kozłowski czy pan wie że rzecznik dyscyplinarny przed zakończeniem sprawy ma obowiązek zbadania wszystkich wątków w sprawie a nawet nie przesłuchał głównego świadka i sprawę umorzył. Czy to nie jest kpina z wędkarzy. Z tego co wiem to panowie zostali ukarani dla jaj, zupełnie za cos innego niż zrobili a rzecznik zamiast skierować sprawę do prokuratury bo nastąpiło podejrzenie o kradzież to dał nagany. NAGANA W TAKIEJ SPRAWIE TO DZIECINADA KTÓRĄ UPRAWIA OKRĘG. Przestańcie kpić z wędkarzy i zacznijcie szanować nasze pieniądze !!! A pan rzecznik myślę że za to i za inne swoje działania to i tak będzie miał pełne ręce roboty, może lepiej mu więcej nie dorzucać. Bełkot to pan uprawia ale z jednym się zgadzamy ,,Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się........."

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 dni temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się.........

  Na stronie SWK Opole długo, bo od kilku miesięcy nas, długoletnich działaczy Związku obrażają, wyszydzają, obrzucają inwektywami, zarzucają grabienie związkowych funduszy i wreszcie mają za złe pandemii, że nie przerzedziła szeregów starszych działaczy w takim stopniu jakby sobie co niektórzy życzyli. Można by to zignorować i puścić mimo uszu. Można by gdyby to był przypadek jednostkowy lecz bełkot z cytowanej strony rozbrzmiewa z coraz większą mocą. Zdajemy sobie sprawę, że bęben in bardziej pusty w środku tym głośniejszy, ale wszystko ma swoją granicę. Rozumiemy dyskusję, rozumiemy krytykę bez jakiejkolwiek cenzury ale nie potrafimy zrozumieć bezpodstawnego obrażania. Ci wszyscy niezadowoleni z działania obecnych władz związkowych mają jak wszyscy drogę prawną. Niestety nie chcą z niej skorzystać wybierając metody cywilizacyjnie niedopuszczalne. Dość chamstwa i zachowań niegodnych członka PZW. Liczymy na szybkie i skuteczne działania Rzecznika Dyscyplinarnego i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego.
  Nyscy Długoletni Działacze PZW

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin