Puchar Lata 2024 - relacja

Błażej Kowalski - Koło PZW Korfantów

W dniach 20-21 lipca 2024 r. na łowisku „Nowaki” odbyły się dwudniowe zawody spławikowo o „Puchar Lata”, sponsorowane przez Zbigniewa, Mariusza, Krzysztofa Berglów. Na zbiórkę wyznaczoną na godz. 1000 w Sobotę przyjechało  24 wędkarzy, w tym trzech juniorów, którzy łowili pod okiem opiekunów. Zawody rozpoczęły się o godz. 1230 w Sobotę, a zakończyły o godz. 1000 w Niedzielę. Zgodnie z regulaminem zawody były podzielone na cztery tury po której każdorazowo odbywało się ważenie ryb. Po pierwszej turze była wyznaczona przerwa na której uczestnicy zawodów mogli raczyć się ciepłym posiłkiem z grilla przygotowanym przez sponsorów zawodów. Wędkarze łowili jedną wędką, metodą spławikową. W siatkach zawodników lądowały leszcze, karasie, liny oraz płocie i wzdręgi. Wędkarzom udało się łącznie złowić imponujące 373 kg ryb, które w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. Zawody indywidualne w kategorii senior wygrał kol. Bogdan Przystawski, który deklasując pozostałych osiągnął wyniki 51.090 kg. Drugi był niespodziewanie, aczkolwiek jak najbardziej zasłużenie kol. Tomasz Pufka, który pierwszy raz posługując się na zawodach odległościówką osiągnął wynik 26.505 kg. Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej, a drugie w sektorze II przypadło jednemu ze sponsorów zawodów, kol. Mariuszowi Berglowi, który złowił 29,660 kg. Kategorię junior wygrał Tomasz Siwek, który złowił 18.310 kg, Drugi był Alan Bergiel z wynikiem 8.260 kg, a trzeci Maciej Paszkowski z wynikiem 6.720 kg.  Po raz kolejny z inicjatywy sponsorów zawodnicy byli, poprzez losowanie, dobierani w pary i rywalizowali również w konkurencji drużynowej. Najlepszą drużyną z wynikiem 77,595 kg okazała się ta, w której skład wchodzili koledzy Bogdan Przystawski i Tomasz Pufka. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Tomasz Siwek, Mariusz Bergiel. Osiągnęli wynik 47.970 kg. Trzecie miejsce przypadło dla kolegów Zbigniewa Bergla i Marcina Nowaka, którzy złowili 37,745 kg ryb.
       W imieniu Zarządu Koła serdecznie dziękuję sponsorom za przygotowaniei przeprowadzenie zawodów oraz zapraszam na kolejne zawody spławikowe o „Puchar Burmistrza Korfantowa”, które odbędą się na kanale Ulgi w Opolu (sektor U6), w dniu 11 sierpnia 2024 r. Informacje na temat zawodów dostępne będą na stronie internetowej Koła oraz gablocie. Do zobaczenia nad wodą!

Prezes Koła PZW Korfantów - Błażej Kowalski

Pliki do pobrania